Potřebujete vypovědět povinné ručení? Poradíme vám, jak na to

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 98
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Potřebujete vypovědět povinné ručení? Poradíme vám, jak na to

Příspěvek od admin »

Důvodů k výpovědi povinného ručení může být hned několik. Třeba výhodnější nabídka od konkurence, krádež vozu nebo jeho likvidace, případně nespokojenost s řešením pojistné události. Ve všech těchto případech se podmínky pro ukončení povinného ručení trochu liší. Jak? Pojďte se na to podívat.


Nejčastější důvod k výpovědi povinného ručení

Nejobvyklejším důvodem, proč chceme změnit pojišťovnu bývá logicky finanční úspora díky lepší nabídce od konkurence. Ruku na srdce, kdo by právě v dnešní době nechtěl ušetřit. Tenhle důvod vám ovšem stávající pojišťovna bude nejspíš jen stěží akceptovat, proto je důležité nepropásnout výroční vaší smlouvy (tzn. dnem jejího uzavření) a povinné ručení ukončit nejpozději 6 týdnů před tímto datem.

Dalším častým důvodem je nespokojenost s novou pojistkou, v takovém případě ji můžete bez problémů vypovědět do 2 měsíců od uzavření. A dále také nespokojenost s řešením pojistné události, kdy stačí výpověď zaslat do 3 měsíců od vzniku dané pojistné události.

Co musí obsahovat výpověď povinného ručení a jak ji podat
Každá výpověď musí obsahovat základní údaje jako jsou:
● důvod výpovědi
● údaje o pojistníkovi
● adresa pojišťovny
● datum a místo
● podpis
Nechce se vám pracně přemýšlet nad přesnou textovou podobou a formulacemi výpovědi? Není problém. Podívejte se na vzory výpovědi povinného ručení, do kterých jednoduše doplníte vaše nacionále a údaje o pojistce a máte hotovo.
Výpověď pak nejlépe pošlete doporučeně poštou na adresu pojišťovny nebo osobně odneste na některou z poboček a nechte si vystavit potvrzení o přijetí. Případně si zjistěte, jestli je možné dokument zaslat v podobě scanu e-mailem, přes datovou schránku, případně přes online formulář, který některé pojišťovny mají k dispozici na svých webových stránkách.
business-woman-g7c494664e_1280.jpg
Je vaše povinné ručení opravdu to nejvýhodnější?

Přemýšlíte nad změnou povinného ručení, ale nejste si jistí, jak jsou na tom nabídky ostatních pojišťoven? Podívejte se na srovnání povinného ručení, se kterým vám snadno pomůže online kalkulačka. Stačí do ní zadat základní údaje o vozidle, které najdete ve velkém technickém průkazu, základní údaje o pojistníkovi, a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně seřazené nabídky včetně ceny přímo vám na míru. Každý produkt si můžete prohlédnout, upravit jeho limity, přidat užitečná připojištění a přes online kalkulačku si ho během chvíle také sjednat.

Všechny důležité dokumenty, včetně zelené karty, vám pak během chvíle přistanou do e-mailové schránky a máte hotovo. Jen, jestli můžeme radit, dívejte se při výběru toho nejlepšího povinného ručení nejen na cenu, ale také na to, aby se o vás v případě potřeby co nejlépe postaralo. Uvidíte, že se vám pak silnice budou brázdit mnohem bezpečněji.

business-woman-g91d3ecff3_1280.jpg

Odpovědět