Jak prodloužit výdrž baterie

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 95
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak prodloužit výdrž baterie

Příspěvek od admin »

Notebook se stal pro řadu z nás nepostradatelným společníkem, který nám umožňuje pracovat, bavit se i komunikovat s rodinou, přáteli i kolegy ať jsme kdekoliv. To, co umožňuje notebooku takto fungovat je akumulátor do notebooku. Ten ale nevydrží navěky a jak potvrdí každý majitel notebooku, postupem času se kapacita akumulátoru snižuje. Jak se o něj starat tak, aby úbytek kapacity byl co nejpomalejší?

Displej jako největší „žrout“
Zářící obrazovka spotřebovává 30 až 40 procent celkové energie a snížení jasu tak pomůže v úspoře energie, ale také v tom, že ani maximální kapacita nebude mizet tak rychle. Nastavujte si jas displeje podle toho, jaké je okolo vás osvětlení. Pokud pracujete večer doma u zhasnutého nebo jen velmi slabého světla, můžete jas stáhnout až na minimální úrovně.

Zaostřeno na disk
Už při výběru notebooku si můžete do jisté míry určit, jak to bude se spotřebou energie. Velmi totiž záleží na tom, zda počítat disponuje klasickým HDD diskem s pohyblivými částmi, anebo SSD diskem. Ten první má samozřejmě významně vyšší spotřebu (HDD má ale zase jiné výhody). Pokud máte HDD disk a nepotřebujete z nějakého důvodu extrémně rychlý a výkonný systém, volte disky s nižšími otáčkami.

Vypněte funkce, které nepoužíváte
Pokud zrovna nejste připojeni k internetu, proč mít zapnuté Wi-Fi? To samé platí např. pro Bluetooth. Stejné je to se zbytečně běžícími programy. Pokud je nepoužíváte, jen zbytečně zatěžují baterii a ubírají jí energii, jak v rámci aktuálního cyklu, tak v rámci celé životnosti.

Optické mechaniky
V současné době se již optické mechaniky nachází v počítačích čím dál méně často. Z hlediska životnosti baterie je to velmi dobře, neboť optické mechaniky spotřebovávají opravdu hodně energie. Pokud je v počítači stále máte, používejte je pouze výjimečně, když opravdu nebude jiné zbytí.
Přílohy
akuakk.jpg

Odpovědět