Audi A5

2006 - ....
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 102
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Audi A5

Příspěvek od admin »

Obrázek

audifan2000
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. čer 2026 13:57:56

Benzín nebo nafta do A5?

Příspěvek od audifan2000 »

Zdravím všechny,

plánuji nákup starší Audi A5, koukám se na ročníky 2012-2015 - chci auto po faceliftu a nechci novější model.

Nemůžu se ale rozhodnout, jestli vzít benzín nebo naftu.

Jezdím spíše krátké vzdálenosti - 9km do práce, 9km z práce, občas nějaká delší trasa, převážně mimo dálnice, spíše město. To by znělo jako jasná volba pro benzín, ale slyšel jsem o benzínech v A5 docela špatné věci - spotřeba, poruchovost, apod.

Osobně mám raději naftu, ale nerad bych kvůli nižším nájezdům brzy měnil ERG ventil/DPF filtr. Měl jsem A6 3.0 TDI z roku 2007 a tam se DPF začal kazit.

A tak řeším jestli - koupit diesel a odkládat si na drahé opravy v budoucnu z toho co ušetřím za benzín nebo koupit benzín a doufat, že se nic nepokazí.

Budu moc rád za jakékoliv postřehy a rady. Dopředu moc díky

Odpovědět