
Audi A5
-
audifan2000
- Příspěvky: 1
- Registrován: úte 16. čer 2026 13:57:56
Benzín nebo nafta do A5?
Zdravím všechny,
plánuji nákup starší Audi A5, koukám se na ročníky 2012-2015 - chci auto po faceliftu a nechci novější model.
Nemůžu se ale rozhodnout, jestli vzít benzín nebo naftu.
Jezdím spíše krátké vzdálenosti - 9km do práce, 9km z práce, občas nějaká delší trasa, převážně mimo dálnice, spíše město. To by znělo jako jasná volba pro benzín, ale slyšel jsem o benzínech v A5 docela špatné věci - spotřeba, poruchovost, apod.
Osobně mám raději naftu, ale nerad bych kvůli nižším nájezdům brzy měnil ERG ventil/DPF filtr. Měl jsem A6 3.0 TDI z roku 2007 a tam se DPF začal kazit.
A tak řeším jestli - koupit diesel a odkládat si na drahé opravy v budoucnu z toho co ušetřím za benzín nebo koupit benzín a doufat, že se nic nepokazí.
Budu moc rád za jakékoliv postřehy a rady. Dopředu moc díky
plánuji nákup starší Audi A5, koukám se na ročníky 2012-2015 - chci auto po faceliftu a nechci novější model.
Nemůžu se ale rozhodnout, jestli vzít benzín nebo naftu.
Jezdím spíše krátké vzdálenosti - 9km do práce, 9km z práce, občas nějaká delší trasa, převážně mimo dálnice, spíše město. To by znělo jako jasná volba pro benzín, ale slyšel jsem o benzínech v A5 docela špatné věci - spotřeba, poruchovost, apod.
Osobně mám raději naftu, ale nerad bych kvůli nižším nájezdům brzy měnil ERG ventil/DPF filtr. Měl jsem A6 3.0 TDI z roku 2007 a tam se DPF začal kazit.
A tak řeším jestli - koupit diesel a odkládat si na drahé opravy v budoucnu z toho co ušetřím za benzín nebo koupit benzín a doufat, že se nic nepokazí.
Budu moc rád za jakékoliv postřehy a rady. Dopředu moc díky
