Příspěvky: 98
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admin »

Audi Sport Customer Racing nikdy nezískalo se svými týmy tolik titulů jako letos. Ve 14. sezóně programu zákaznických závodů slavily týmy po celém světě pozoruhodné úspěchy v individuálních soutěžích i v šampionátech na sprintových a vytrvalostních tratích. Bilance se rozprostírá v Evropě, Asii, Severní Americe, Austrálii s Novým Zélandem a poprvé i v Africe.

"Se 76 tituly jsme o jedenáct překonali naše dosavadní maximum z loňského roku," říká Chris Reinke, šéf zákaznických závodů Audi Sport. "Výsledky programu zákaznických závodů jsou úspěchy našich týmů. Se všemi našimi modely vydaly ze sebe přesvědčivé úsilí od nejnižší úrovně až po vrcholné závody. Celkem 290 individuálních vítězství - včetně tří na 24hodinových závodech - je prvotřídních. Všem našim zákazníkům srdečně blahopřejeme a děkujeme." Počínaje lednem se týmy do poloviny prosince zúčastnily 806 individuálních závodů v disciplínách TCR, GT4, GT2 a GT3 a dosáhly 36 % vítězství. Ještě působivější je podíl umístění na stupních vítězů: 651krát se zákazníci umístili na stupních vítězů. Statisticky se tak ze závodů vrátili s alespoň jednou trofejí ve čtyřech z pěti závodů. Audi RS 3 LMS vede žebříček nejčastějších účastí s 1 080 individuálními účastmi závodních vozů rozloženými do 302 závodů. Audi R8 LMS GT3 mezitím zaujímá první místo, pokud jde o individuální vítězství ve srovnání čtyř modelů, se 121 trofejemi pro vítěze.
Tyto úžasné výsledky byly šťastnější pro všechny, kteří si vsadili na výsledky závodů.

Mezi vynikající individuální úspěchy patří vítězství týmu MS7 by WRT ve 24hodinovém závodě v Dubaji a týmu Audi Sport Team Phoenix na Nürburgringu, v obou případech s vozem Audi R8 LMS ve verzi GT3. Poprvé se na této trati podařilo triumfovat také verzi GT2 s týmem PK Carsport v Zolderu.
Kromě jednotlivých závodů je pozoruhodný i počet letošních mistrovských titulů. Ve 24 případech vyhrál jeden nebo více jezdců Audi šampionát jezdců své závodní série. Opět se jednalo o všechny čtyři produkty aktuální modelové řady. Z nich vynikají tituly Audi R8 LMS v GT World Challenge Europe a v Austrálii, dále v Číně, Malajsii, na Novém Zélandu a poprvé v jihoafrické vytrvalostní sérii. Dále jsou to tituly v evropských závodních sériích GT2 a GT4. Cestovní vůz Audi RS 3 LMS zvítězil mimo jiné v TCR Europe a TCR Eastern Europe a také v sériích v Kanadě a Pobaltí. Kromě toho získaly týmy se čtyřmi kruhy dalších 52 titulů ve třídách a divizích od národních klubových závodů až po mezinárodní vrcholový sport.