Prostě nestartuje, poraďte prosím

1996 - ....
Odpovědět
PolisMaN
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. bře 2023 22:26:35

Prostě nestartuje, poraďte prosím

Příspěvek od PolisMaN »

Zdravím vás přátelé, už nevím jak dál tak třeba někdo z vás bude vědět.
Audi a3 8l 1.9 klasická rotačka.
Před vánocemi se mi stalo něco za co mě všichni vyhejtíte ale stalo se, došla mi nafta, nakonec jsem přišel na to jak to odvzdušnit mezitím jsem zabil baterku tak jsem koupil novou. Vyměnil jsem baterku a auto startovalo na brnknutí jak za mlada. Projel jsem to tady po městě zahřál vše se zdálo být v pořádku. Po pár hodinách mi to nedalo šel jsem to ještě zkusit a fakt startovala poplácal jsem se po rameni a šel spát. Druhý den ráno když jsem jel do práce sednu pohoda nastartuju a jedu, naberu chlapy a jedu dál po pár kilometrech mi auto začalo cukat na 3ku míň na 4ku víc na 5ku zas míň tak říkám jedu dál už jsem v půlce cesty žádná kontrolka nesvítí. Kilák před prací máme přejezd tak jsem ho přejel houpnu tam dvojku a auto po pár metrech chciplo :rip: a po otočení klíčkem je slyšet jen cvaknutí motor se ani nehne. Zařídím odtahovku nechám to hodit před barák a auto až do minulého týdne stálo jediné co jsem udělal že jsem vyndal baterku aby netrpěla. Minulý týden když se udělalo lepší počasí jsem vrátil baterku a že to zkusím. Někde na Googlu jsem se dočetl že by to mohla dělat kostra tak hodím startovací kabel na - na baterce a zapojim na kastli a jdu to zkusit a mrcha začala točit tak říkám pecka kostra. Začal jsem točit znova a už chtěla i naskočit ale jelikož je už olej před výměnou a dlouho to stálo nechtěl jsem to dál trápit a nechal toho protože začalo pršet. Dneska jdu zkusím to bez kabelu na baterce a jen cvakne tak zapojim kabel na - pól jak minule a už ani tak jen cvakne, sednu na kolo a jedu koupit čistič kontaktů a elektrovodivou vazelínu a vyčistim a nastříkám 3 kostry co jsou pod baterkou, převodovku, i + kontakt od startéru, dal nevím kam vedou kabely ještě jsem našel kostru u zadního světla ale ta je jak nová. Prošel jsem ještě pro jistotu pojistky jak ty u Baterky i ty z boku pod volantem a všechny se zdají být ok. Myslel jsem si že to pomůže ale nic problém stále přetrvává otočím klíčkem pohasnou hodně kontrolky a jen cvakne. Když podržím rychlodiagnostiku napíše to SERVIS! Ale to nevím jestli tam opravdu chce nebo se jen vynuloval interval zbývalo tam původně ještě 3tkm. Už nevím co dál zkusit ze spoda jsem na to nekoukal ale z vrchu se zdá být vše v pohodě. Myslel jsem že se to potkalo nebo přidřelo ale to by to předtím nestartovalo pokud se nemýlím. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji za rady
Pavel

Odpovědět